خوردن جگر برای مادران باردار خطرناک است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  خوردن جگر برای مادران باردار خطرناک است  به گزارش خبرگزاری هاریکا، احمدرضا درستی در برنامه در انتهای الوند اظهار کرد: جگر پروتئین خوبی دارد و ویتامین ب ۱۲ بدن را تأمین می‌کند و به درمان کم خونی کمک می‌کند. […]

خوردن جگر برای مادران باردار خطرناک است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  خوردن جگر برای مادران باردار خطرناک است  به گزارش خبرگزاری هاریکا، احمدرضا درستی در برنامه در انتهای الوند اظهار کرد: جگر پروتئین خوبی دارد و ویتامین ب ۱۲ بدن را تأمین می‌کند و به درمان کم خونی کمک می‌کند. جگر محلی است که هورمون‌های اضافی را غیر سمی می‌کند و وقتی جگر هر حیوانی را برای مصرف می‌گیریم باید به این نکته دقت کنیم.
وی ادامه داد: ویتامین A جگر بسیار بالا است. به عنوان نمونه ویتامین آ جگر خرس قطبی به قدری بالاست که می‌تواند به مرگ فرد کمک کند. از ای نرو زنان باردار به هیچ عنوان نباید از جگر استفاده کنند. خانم باردار نباید سراغ هیچ مدلی از جگر برود.
مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران توضیح داد: جگر آلودگی دارد و وقتی در کشتارگاه‌های صنعتی ذبح انجام می‌شود گاه یک سوم جگرها معدوم می‌شود. هرچه مواد غذایی ارزش بیشتری داشته باشند بیشتر آلوده می‌شوند.
درستی ادامه داد: برخی جگر را خام می‌خورند و گاه کسانی که جگر را می پزند با حرارت کم آن را طبخ می‌کنند که این امر خطرناک است. همچنین جگر از جای معتبر خریداری و در اسرع وقت به منزل رسانده شود و بلافاصله استفاده شود.
وی یادآور شد: گاه در یک مواد غذایی یک ماده مغذی می‌بینیم. جگر آهن دارد اما هر روز اجازه نداریم جگر بخوریم و دو هفته یکبار ۹۰ گرم می‌توانیم جگر بخوریم. جگر برای کم خونی خوب است اما درمان کم خونی نیست.
مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: برخی می‌گویند مرغ هورمونی است و هورمون در جگر مرغ جمع می‌شود در صورتی که امروز به صرفه نیست که از هورمون برای مرغ استفاده شود از ای نرو جگر مرغ سالم است و کسانی که به دنبال منبع غذایی ارزان هستند می‌توانند در هفته یکبار از جگر مرغ استفاده کنند زیرا این غذا سبک تر است و نصف جگر گوسفند ارزش غذایی دارد.
درستی با بیان اینکه همه جگرها خوب هستند اما باید مراقب به آلودگی جگر باشیم تاکید کرد: کبد از سلنیوم برای سم زدایی استفاده می‌کند و میزان سلنیوم در جگر بیش از دیگر گوشت‌ها هست. ما در گوشت‌ها ماده قندی نداریم اما در جگر قند حیوانی داریم و جگر پروتئین و چربی و قند حیوانی خوبی دارد. اسید فولیک هم که برای سلامتی خانم‌هایی که می‌خواهند باردار شوند در جگر وجود دارد و پیشنهاد می‌شود قبل بارداری خانم‌ها جگر استفاده کنند. امیدوارم براتون خبر   خوردن جگر برای مادران باردار خطرناک است براتون مفید بوده باشه

 
2022-03-15 07:04:56