تولید ۷۰ میلیون قوطی شیرخشک با ارز ترجیحی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  تولید ۷۰ میلیون قوطی شیرخشک با ارز ترجیحی  به گزارش خبرگزاری هاریکا، پدرام پاک آئین افزود: پنج شرکت داخلی تأمین کننده شیر خشک عادی (رگولار) کشورند که برای تأمین مواد اولیه این محصول ارز ترجیحی دریافت می‌کنند. سخنگوی […]

تولید ۷۰ میلیون قوطی شیرخشک با ارز ترجیحی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  تولید ۷۰ میلیون قوطی شیرخشک با ارز ترجیحی  به گزارش خبرگزاری هاریکا، پدرام پاک آئین افزود: پنج شرکت داخلی تأمین کننده شیر خشک عادی (رگولار) کشورند که برای تأمین مواد اولیه این محصول ارز ترجیحی دریافت می‌کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد: تولیدکنندگان ارز دریافتی را برای تأمین مواد اولیه به یورو و بر حسب تعداد قوطی تولیدی دریافت می‌کنند.
دستیار وزیر بهداشت با بیان اینکه میزان تولید شیر خشک در سال ۱۴۰۲ حدود ۷۰ میلیون قوطی خواهد بود، افزود: تدابیر لازم برای تأمین ارز مورد نیاز این میزان شیر خشک اندیشیده شده و در حال حاضر، همه شرکت‌ها با حداکثر ظرفیت به تولید مشغولند؛ بنابراین مشکلی از لحاظ کمبود شیر خشک عادی (رگولار) در کشور وجود ندارد.
‌پاک آئین افزود: مواد اولیه شیر خشک موجود در بازار با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه شده و با توجه اختلاف قیمت آن در بازار ایران با بازار جهانی، نظارت‌های سازمان غذا و دارو بر زنجیره تأمین هوشمندسازی و تشدید شده است. امیدوارم براتون خبر   تولید ۷۰ میلیون قوطی شیرخشک با ارز ترجیحی براتون مفید بوده باشه

 
2023-05-21 16:05:13