توزیع ۱۲.۶ میلیون قوطی شیرخشک در آذر ۱۴۰۲ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  توزیع ۱۲.۶ میلیون قوطی شیرخشک در آذر ۱۴۰۲  به گزارش خبرگزاری هاریکا، سجاد اسماعیلی، با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی چرخه تأمین و توزیع شیرخشک، اظهار کرد: با تخصیص ارز و تأمین مناسب ماده اولیه شیرخشک طی ماه‌های اخیر، […]

توزیع ۱۲.۶ میلیون قوطی شیرخشک در آذر ۱۴۰۲

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  توزیع ۱۲.۶ میلیون قوطی شیرخشک در آذر ۱۴۰۲  به گزارش خبرگزاری هاریکا، سجاد اسماعیلی، با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی چرخه تأمین و توزیع شیرخشک، اظهار کرد: با تخصیص ارز و تأمین مناسب ماده اولیه شیرخشک طی ماه‌های اخیر، میزان تولید این فرآورده به صورت چشمگیری افزایش داشته است. همچنین با نظارت‌های میدانی، سرعت توزیع شیرخشک به داروخانه‌ها و در نهایت مصرف کننده بسیار بیشتر از قبل شده است.
وی افزود: در حال حاضر هیچ مشکلی در خصوص تأمین شیرخشک‌های معمولی (رگولار) وجود ندارد و بازار به تعادل عرضه و تقاضا رسیده است.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه سازمان غذا و دارو علاوه بر نظارت بر کیفیت فرآورده‌های سلامت محور تسهیل دسترسی مردم به این فرآورده‌ها را هم جزو وظایف ذاتی خود می‌داند، گفت: با اجرای طرح ساماندهی شیرخشک، ضمن اصلاح سیاست‌های ارزی این حوزه و حمایت از تولیدکنندگان این حوزه، هیچ تغییر قیمتی در این فرآورده برای مصرف کننده واقعی صورت نگرفته است و با ارائه کد ملی کودکان زیر دو سال شیرخشک بدون تغییر قیمت در دسترس است.
وی افزود: تغییر سیاست‌های ارزی و اصلاح قیمت شیرخشک بر مبنای درخواست تولیدکنندگان و در راستای حمایت از آنها و همچنین مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت گرفته و هیچ گونه مشکلی در چرخه تأمین ماده اولیه و تولید شیرخشک وجود ندارد. امیدوارم براتون خبر   توزیع ۱۲.۶ میلیون قوطی شیرخشک در آذر ۱۴۰۲ براتون مفید بوده باشه

 
2023-12-30 18:57:02