توزیع گوشت و برنج تنظیم بازاری به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار خراسان رضوی ،سخنگو و دبیر کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی گفت: با وجود این که زائران به نسبت زیادی وارد مشهد شده‌اند وضعیت تامین و توزیع کالاهای اساسی به ویژه گوشت مرغ، روغن و برنج در این شهر مناسب است و جای […]

توزیع گوشت و برنج تنظیم بازاری

به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار خراسان رضوی ،سخنگو و دبیر کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی گفت: با وجود این که زائران به نسبت زیادی وارد مشهد شده‌اند وضعیت تامین و توزیع کالاهای اساسی به ویژه گوشت مرغ، روغن و برنج در این شهر مناسب است و جای نگرانی وجود ندارد.

علی غفوری مقدم روز دوشنبه پس از نشست کارگروه تنظیم بازار استان خراسان رضوی گفت: در نشست امروز مقرر شد توزیع هزار و ۵۰۰ تن برنج هندی سهمیه فوق العاده استان از محل ستاد تنظیم بازار کشور با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان از سه شنبه 3 فروردین در خراسان رضوی آغاز شود و این سهمیه علاوه بر ۲ هزار و ۴۰۰ تن برنجی است که در طول اسفندماه در استان توزیع شد.

غفوری مقدم گفت: افزون بر این سهمیه ۲ هزار و ۴۰۰ تنی برنج تایلندی با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان از ستاد تنظیم بازار کشور به خراسان رضوی اختصاص یافته است که توزیع آن ظرف روزهای آینده آغاز می‌شود.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: مجموع برنج طرح تنظیم بازاری که در فروردین ماه در استان توزیع می‌شود به سه هزار و ۹۰۰ تن خواهد رسید.

وی افزود: کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی در نشست امروز خود توزیع ۲۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در استان را برحسب نیاز هر شهرستان به تصویب رساند که توزیع این کالای اساسی از فردا آغاز می‌شود.

غفوری مقدم با تاکید بر فعالیت کشتارگاه های طیور در ایام نوروز ادامه داد: طی یکی دو شب اخیر فعالیت کشتارگاه های طیور کمتر شده و برخی نیز تعطیل کردند که دلیل عمده تعطیلی آنها به سبب مسائل حمل و نقلی در جابه جایی مرغ و حضور نداشتن کامل کارگران بود.

سخنگوی کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی گفت: در نشست امروز کارگروه تنظیم بازار استان مصوب شد که کشتارگاه های طیور از امشب به وضعیت عادی بازگشته و توزیع گوشت گرم مرغ را به صورت مستمر و مناسب انجام دهند.

وی یادآور شد : راه اندازی سامانه هوشمند توزیع کالاهای اساسی اتاق اصناف مشهد در زمستان سال گذشته ثمرات خوبی برای استان خراسان رضوی داشت و منجر به توزیع عادلانه کالاها و کاهش تخلفات در این بخش شد و اکنون همه کالاهای اساسی در مشهد از طریق این سامانه توزیع می شود.

وی افزود: در نشست امروز، فرمانداران همه شهرستانها موظف شدند ظرف یک هفته آینده سامانه توزیع کالاهای اساسی اتاق اصناف مشهد را فعال کنند تا کالاهای اساسی از طریق این سامانه توزیع شود.