تغذیه طولانی تر با شیرمادر در نوزادی و کسب نمرات بهتر در مدرسه به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  تغذیه طولانی تر با شیرمادر در نوزادی و کسب نمرات بهتر در مدرسه  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از هلث دی نیوز، با این حال، یافته‌های یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، تفاوت‌ها […]

تغذیه طولانی تر با شیرمادر در نوزادی و کسب نمرات بهتر در مدرسه

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  تغذیه طولانی تر با شیرمادر در نوزادی و کسب نمرات بهتر در مدرسه  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از هلث دی نیوز، با این حال، یافته‌های یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، تفاوت‌ها بین افرادی که از شیر مادر تغذیه می‌کردند و افرادی که از شیر مادر تغذیه نمی‌کردند، در مورد نمرات و نمرات آزمون استاندارد شده اندک بود.
دکتر «رنه پریرا الیاس»، محقق ارشد از واحد دانشگاه آکسفورد، گفت: «تغذیه با شیر مادر باعث رشد مغز می‌شود، که ممکن است با عملکرد بهتر تحصیلی همراه باشد.»
او می‌گوید: «اگرچه می‌بینیم کودکانی که مدت طولانی‌تری از شیر مادر تغذیه می‌کنند بهتر از کودکانی هستند که اصلاً از شیر مادر تغذیه نشده اند، با این حال، تفاوت بین کودکانی که برای مدت طولانی از شیر مادر تغذیه شده اند و کودکانی که شیر مادر نخورده اند، زیاد نیست.»
وی افزود: «در صورت امکان و زمانی که زنان تصمیم به شیر دادن دارند، باید از آن حمایت کرد زیرا فواید بسیار دیگری نیز دارد. اما اگر زنان نمی‌توانند شیر بدهند، نباید نگران باشند که فرزندانشان در مدرسه وضعیت بدتری خواهند داشت، زیرا این تفاوت‌ها بسیار کم است.»
برای این مطالعه، محققان داده‌هایی را در مورد نزدیک به ۵۰۰۰ کودک متولد شده در بریتانیا بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ را جمع‌آوری کردند. این کودکان در سنین ۳، ۵، ۷، ۱۱، ۱۴، ۱۷ و ۲۲ ساله تحت نظر بودند.
به طور خاص، تیم تحقیقاتی به بررسی ارتباط بین عملکرد در آزمون‌های استاندارد شده در زبان انگلیسی و ریاضیات در سن ۱۶ سالگی و مدت زمانی که کودک با شیر مادر تغذیه شده بود، پرداخت.
محققان دریافتند تنها ۱۹ درصد از کودکانی که حداقل ۱۲ ماه با شیر مادر تغذیه شده بودند، در آزمون انگلیسی خود ناموفق بودند، در مقایسه با ۴۲ درصد از کودکانی که هرگز با شیر مادر تغذیه نشده بودند.
در ریاضیات، ۲۴ درصد از کودکانی که حداقل ۱۲ ماه با شیر مادر تغذیه شده بودند، در آزمون خود مردود شدند، در مقایسه با ۴۲ درصد از کودکانی که هرگز با شیر مادر تغذیه نشده بودند.
در مجموع، محققان دریافتند کودکانی که حداقل یک سال از شیر مادر تغذیه کرده اند، ۳۹ درصد بیشتر احتمال دارد که هر دو امتحان را با نمرات بالا پشت سر بگذارند و ۲۵ درصد کمتر احتمال دارد که در آزمون انگلیسی مردود شوند. امیدوارم براتون خبر   تغذیه طولانی تر با شیرمادر در نوزادی و کسب نمرات بهتر در مدرسه براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-12 06:35:16