تشدید علائم و عوارض کرونا با مصرف خوراکی های گرم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  تشدید علائم و عوارض کرونا با مصرف خوراکی های گرم  علیرضا یارقلی در گفتگو باهاریکا خبر در مورد نوشیدنی‌هایی که در فصل گرم سال باید مصرف شود، اظهار داشت: در فصل گرم و خشک سال هستیم […]

تشدید علائم و عوارض کرونا با مصرف خوراکی های گرم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  تشدید علائم و عوارض کرونا با مصرف خوراکی های گرم  علیرضا یارقلی در گفتگو باهاریکا خبر در مورد نوشیدنی‌هایی که در فصل گرم سال باید مصرف شود، اظهار داشت: در فصل گرم و خشک سال هستیم و باید نوشیدنی‌های خنک و مرطوب استفاده کنیم.
وی افزود: نوشیدنی‌های سکنجبین و ماءالشعیر طبی در تابستان توصیه می‌شود و آب میوه‌ها نیز می‌توانند کمک کننده باشند، البته تمامی این نوشیدنی‌ها باز به میزان مشخص باید مصرف شود و نباید زیاده روی کنیم چون یکی از عوارض فصل گرم و خشک این است که معده را سرد می‌کنیم.
این متخصص طب سنتی به افزایش آمار مبتلایان کرونا اشاره و توصیه کرد در این ایام که کرونا به شدت در حال افزایش است گرمی جات بیش از حد و سیاه دانه استفاده نکنیم. همچنین مصرف بی رویه زنجبیل و دارچین می‌تواند عوارض داشته باشد و علائم ما را بدتر کند به همین دلیل بهترین توصیه این فصل نوشیدنی‌های خنک است.
خوراکی‌های مفید در فصل تابستان
یارقلی گفت: در فصل تابستان مصرف میوه و سبزیجاتی مانند شاه توت، سیب گلاب، آلبالو، هندوانه، لیموترش تازه، کاهو، خیار، گشنیز، اسفناج، لبنیات مانند دوغ، ماست، پنیر و عرقیجات خنک مانند کاسنی، خرفه، بیدمشک و… توصیه می‌شود.
وی در خصوص غذاهای مفید فصل گرم نیز افزود: غذاهای پختنی آب پز حاوی کدو سبز، آلو، اسفناج، سبزیجات تازه و چاشنی‌های ترش مانند آبغوره، آب لیمو، تمر هندی، رب به، رب انار، آب دوغ خیار، گوشت‌های سفید مانند مرغ و ماهی آب پز یا کلم سرخ شده، سالاد، کاهو، شربت زرشک، انار، آب لیمو، آلبالو، ریواس، سکنجبین و به لیمو نیز توصیه می‌شود. امیدوارم براتون خبر   تشدید علائم و عوارض کرونا با مصرف خوراکی های گرم براتون مفید بوده باشه

 
2022-07-12 16:07:26