بلوبری در کاهش فشارخون و تقویت مغز موثر است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  بلوبری در کاهش فشارخون و تقویت مغز موثر است  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از هلث لاین، مطالعات دیگر همچنین نشان داده اند که خوردن بلوبری یا ترکیبات بلوبری معروف به آنتوسیانین ها، عملکرد عروق را […]

بلوبری در کاهش فشارخون و تقویت مغز موثر است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  بلوبری در کاهش فشارخون و تقویت مغز موثر است  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از هلث لاین، مطالعات دیگر همچنین نشان داده اند که خوردن بلوبری یا ترکیبات بلوبری معروف به آنتوسیانین ها، عملکرد عروق را بهبود می بخشد.
مطالعه جدید نشان می‌دهد که یک فنجان بلوبری نه تنها یک میان وعده خوشمزه و کم کالری است، بلکه فشار خون را کاهش می‌دهد، عملکرد رگ‌های خونی را بهبود می بخشد و باعث تقویت مغز می‌شود.
افرادی که به مدت ۱۲ هفته یک بار در روز از نوشیدنی تشکیل شده از پودر بلوبری خشک شده استفاده کردند، در مقایسه با افرادی که نوشیدنی ساخته شده از پودر دارونما مصرف کردند، فشار خون سیستولیک شأن ۳.۵۹ میلی متر جیوه کاهش یافت.
مصرف کنندگان پودر بلوبری نیز بهبودهایی را در عملکرد رگ‌های خونی خود مشاهده کردند که با اتساع جریان شریان‌ها اندازه گیری شد.
مطالعه قبلی توسط همین محققان در کالج کینگز لندن در بریتانیا تغییرات مشابهی را در مردان سالم میانسال که نوشیدنی ساخته شده از پودر بلوبری مصرف می‌کردند، نشان داد.
این نوع تغییرات برای کل سیستم قلبی عروقی مفید است.
در مطالعه جدید، محققان همچنین دریافتند افرادی که نوشیدنی تشکیل شده از پودر بلوبری مصرف می‌کنند، در دو تست عملکرد شناختی- یادآوری فوری کلمات و آزمایش تغییر انجام یک کار- بهبود یافته‌اند.
با این حال، برخلاف مطالعه قبلی استفاده از آب بلوبری، هیچ بهبودی در یادآوری تأخیری کلمات مشاهده نشد.
پلی فنول ها ترکیبات گیاهی طبیعی هستند که در میوه‌ها، سبزیجات، چای، شکلات و سایر غذاها یافت می‌شوند و با تعدادی از مزایای سلامتی مرتبط هستند.
نویسندگان مطالعه جدید بر این باورند که مزایای عروقی و مرتبط با مغز بلوبری به دلیل وجود نوع خاصی از پلی فنول به نام آنتوسیانین است.
بلوبری منبع خوبی از فیبر محلول است که به کلسترول متصل می‌شود و آن را از بدن دفع می‌کند و همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است که می‌تواند التهاب را در بدن کاهش دهد. امیدوارم براتون خبر   بلوبری در کاهش فشارخون و تقویت مغز موثر است براتون مفید بوده باشه

 
2023-05-21 16:07:09