ایران الگوی کنترل چاقی در منطقه و دنیا شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ایران الگوی کنترل چاقی در منطقه و دنیا شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا، نشست منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت (امرو) با حضور مدیران دفاتر تغذیه وزارت بهداشت کشورهای منطقه در خصوص برنامه تسریع توقف چاقی از ۱۸ تا […]

ایران الگوی کنترل چاقی در منطقه و دنیا شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ایران الگوی کنترل چاقی در منطقه و دنیا شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا، نشست منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت (امرو) با حضور مدیران دفاتر تغذیه وزارت بهداشت کشورهای منطقه در خصوص برنامه تسریع توقف چاقی از ۱۸ تا ۲۰ اکتبر (۲۶ تا ۲۸ هاریکا) در اردن برگزار و ارائه خدمات کنترل چاقی در سیستم بهداشتی ایران به عنوان الگو برای کشورهای منطقه و دنیا معرفی شد.
در این نشست که با هدف بررسی ابتکارات کشورهای منطقه در مواجهه با معضل چاقی برگزار شد در مورد برنامه کشورهای مدعو شامل اهداف بلند مدت، چالش‌ها و اولویت‌ها بحث شد و تبادل نظر پیرامون راهکارهای عملی جهت دخیل کردن کشورها انجام گرفت.
احمد اسمعیل زاده مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با شرکت در این نشست، اقدامات دفتر بهبود تغذیه جامعه برای پیشگیری و کنترل چاقی در ایران را ارائه داد که این اقدامات مورد توجه حضار و مدیران شرکت کننده از سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت و با توجه به اینکه ایران جزو معدود کشورهایی است که برای کنترل چاقی، خدمات تغذیه‌ای را در سیستم بهداشتی کشور ادغام کرده و مداخله و خدمات لازم را برای این منظور ارائه می‌دهد که این برنامه مورد توجه مسئولان سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.
شرکت کنندگان در نشست منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی، ضمن استقبال فراوان از معرفی خدمات ایران برای جلوگیری از چاقی به عنوان یک الگو به دنیا، مقرر کردند که در آینده نزدیک از این مدل ارائه خدمات در کشور بازدید کنند و حمایت‌های لازم برای گسترش این خدمات را به عمل آورند.
بنا بر این گزارش، در این نشست همچنین سخنرانانی از دفتر سازمان بهداشت جهانی در ژنو، دفتر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی در قاهره و مدیران تغذیه کشورهای بحرین، مصر، کویت و اردن به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای کنترل چاقی پرداختند. امیدوارم براتون خبر   ایران الگوی کنترل چاقی در منطقه و دنیا شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-10-25 00:21:49