افسردگی عارضه خشکی چشم را وخیم تر می کند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  افسردگی عارضه خشکی چشم را وخیم تر می کند  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از مدیسن نت، به گفته محققان، ماهیت دقیق این ارتباط مشخص نیست: آیا افسردگی بر شدت بیماری خشکی چشم تأثیر می‌گذارد؟ یا […]

افسردگی عارضه خشکی چشم را وخیم تر می کند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  افسردگی عارضه خشکی چشم را وخیم تر می کند  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از مدیسن نت، به گفته محققان، ماهیت دقیق این ارتباط مشخص نیست: آیا افسردگی بر شدت بیماری خشکی چشم تأثیر می‌گذارد؟ یا علائم چشمی دردسرساز باعث افسردگی می‌شود؟
اما نکته این است که افسردگی و خشکی شدید چشم را می‌توان به هم مرتبط کرد و بیماران و ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باید این موضوع را بدانند.
به گفته مؤسسه ملی چشم ایالات متحده، خشکی چشم عارضه‌ای بسیار شایع است اما شدت آن بسیار متفاوت است: بسیاری از افراد خشکی چشم خفیف‌تری دارند که مثلاً ناشی از خیره شدن به رایانه در تمام روز است و می‌توان آن را با قطره‌های چشمی بدون نسخه کنترل کرد.
سایر افراد علائم شدیدی دارند که گاهی با برخی از بیماری‌های خودایمنی مانند سندرم شوگرن و آرتروز مفصلی مرتبط است.
مطالعات گذشته نشان داده است که افراد مبتلا به خشکی مزمن چشم، نرخ افسردگی بالاتر از حد متوسط دارند. مطالعه جدید، ارتباط بین افسردگی و علائم و نشانه‌های شدیدتر خشکی چشم را نشان می‌دهد.
محققان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند که از بین ۵۳۵ بزرگسال مبتلا به بیماری خشکی چشم، افرادی که مبتلا به افسردگی بودند، عموماً در طول مطالعه یک ساله علائم چشمی شدیدتری داشتند.
به گفته محققان، دلایل این ارتباط مشخص نیست اما یک احتمال این است که افسردگی می‌تواند تأثیر زیادی بر عادات سبک زندگی داشته باشد. به گفته محققان، اگر فرد مبتلا به افسردگی، برای مثال، زمان بیشتری را در مقابل تلویزیون و صفحه نمایش رایانه سپری کند، می‌تواند با تشدید علائم خشکی چشم روبرو شود.
یک احتمال دیگر این است: عوامل زمینه‌ای مشترک ممکن است در افسردگی و بیماری خشکی چشم نقش داشته باشند. امیدوارم براتون خبر   افسردگی عارضه خشکی چشم را وخیم تر می کند براتون مفید بوده باشه

 
2022-03-16 07:45:29