ارتباط چاقی در میانسالی و تهدید سلامت در سنین بالاتر به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ارتباط چاقی در میانسالی و تهدید سلامت در سنین بالاتر  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از هلث لاین، محققان دانشگاه نورث وسترن در ایلینوی شیکاگو اذعان دارند افرادی که در میانسالی اضافه وزن دارند اما […]

ارتباط چاقی در میانسالی و تهدید سلامت در سنین بالاتر

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ارتباط چاقی در میانسالی و تهدید سلامت در سنین بالاتر  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از هلث لاین، محققان دانشگاه نورث وسترن در ایلینوی شیکاگو اذعان دارند افرادی که در میانسالی اضافه وزن دارند اما چاق نیستند تقریباً به اندازه افراد با وزن متوسط عمر می‌کنند، اما محدودیت‌های بیشتری در سبک زندگی خود دارند.
طبق نتایج یک مطالعه جدید، افراد مبتلا به چاقی در میانسالی نسبت به افرادی که دارای شاخص توده بدنی «طبیعی» (BMI) هستند، هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی بالاتری دارند و در سنین پایین‌تر جان خود را از دست می‌دهند.
آنها افزودند افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند بیشتر از افرادی که در میانسالی دارای BMI نرمال بودند به درمان بیماری عروق کرونر قلب، حملات قلبی، بیماری عروق محیطی، بیماری عروق مغزی (سکته مغزی) و نارسایی قلبی نیاز دارند.
همچنین میانگین سن مرگ برای افراد چاق ۸۰ سال بود، در حالیکه برای افراد دارای BMI نرمال در میانسالی ۸۲ سال بود.
تغییر در رژیم غذایی و ورزش برای حفظ وزن مهم است و می‌تواند سال‌های زندگی سالم را بهبود بخشد. هرچه زودتر یک فرد عادات بد غذایی و سبک زندگی خود را اصلاح کند، احتمال بیشتری دارد که اثرات منفی چاقی را اصلاح کند. امیدوارم براتون خبر   ارتباط چاقی در میانسالی و تهدید سلامت در سنین بالاتر براتون مفید بوده باشه

 
2022-03-19 07:45:27