ارتباط رژیم غذایی نامناسب با افزایش ریسک ابتلا به دیابت به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ارتباط رژیم غذایی نامناسب با افزایش ریسک ابتلا به دیابت  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از ساینس دیلی، عوامل خطر ژنتیکی و کیفیت رژیم غذایی به طور مستقل با دیابت نوع ۲ مرتبط هستند. یک […]

ارتباط رژیم غذایی نامناسب با افزایش ریسک ابتلا به دیابت

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ارتباط رژیم غذایی نامناسب با افزایش ریسک ابتلا به دیابت  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از ساینس دیلی، عوامل خطر ژنتیکی و کیفیت رژیم غذایی به طور مستقل با دیابت نوع ۲ مرتبط هستند. یک رژیم غذایی سالم با کاهش خطر دیابت در تمام سطوح خطر ژنتیکی مرتبط است.
این نتایج حاصل مطالعه محققان بیمارستان عمومی ماساچوست بر روی بیش از ۳۵ هزار بزرگسال آمریکایی است.
مطالعات قبلی نشان داده‌اند که پیروی از یک سبک زندگی سالم با کاهش خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ در پروفایل‌های ژنتیکی مرتبط است، اما اینکه آیا پروفایل‌های ژنتیکی تا حدی با عوامل سبک زندگی ارتباط برقرار می‌کند یا خیر مشخص نبود.
این تیم دریافتند که صرف نظر از خطر ژنتیکی، کیفیت پایین رژیم غذایی در مقایسه با رژیم غذایی با کیفیت بالا، با افزایش ۳۰ درصدی خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ مرتبط است.
به گفته محققان، این مطالعه شواهدی ارائه داد که نشان می‌دهد خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ که به افزایش خطر ژنتیکی و کیفیت پایین رژیم غذایی نسبت داده می‌شود، مشابه مجموع خطرات مرتبط با هر عامل به تنهایی است. چنین دانشی می‌تواند به اطلاع رسانی و طراحی استراتژی‌های آینده برای پیشگیری از دیابت کمک کند. امیدوارم براتون خبر   ارتباط رژیم غذایی نامناسب با افزایش ریسک ابتلا به دیابت براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-02 11:11:05