ارتباط رژیم غذایی مملو از غذاهای فوق فرآوری شده با خطر افسردگی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ارتباط رژیم غذایی مملو از غذاهای فوق فرآوری شده با خطر افسردگی  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از مدیکال نیوز، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که هر چه کالری روزانه یک فرد بیشتر […]

ارتباط رژیم غذایی مملو از غذاهای فوق فرآوری شده با خطر افسردگی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ارتباط رژیم غذایی مملو از غذاهای فوق فرآوری شده با خطر افسردگی  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از مدیکال نیوز، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که هر چه کالری روزانه یک فرد بیشتر از غذاهای فوق فرآوری شده باشد، احتمال ابتلاء به افسردگی طولانی مدت بیشتر است.
بر اساس یک مطالعه جدید، افرادی که رژیم غذایی مملو از غذاهای فوق فرآوری شده مصرف می‌کنند، احتمالاً یک دهه بعد افسردگی را تجربه می‌کنند.
تلقی رژیم غذایی به عنوان منبع افسردگی، یکی از شایع‌ترین شرایط سلامت روان در جهان، نشان می‌دهد که تغییر رژیم غذایی به طور بالقوه راهی برای سلامت روان بهتر است، اگرچه تحقیقات بیشتر ضروری است.
استرالیا کشوری با یکی از بالاترین میزان مصرف غذاهای فوق فرآوری شده است و ساکنان آن به طور متوسط بیش از ۴۰ درصد کالری روزانه خود را از منابع فوق فرآوری شده دریافت می‌کنند.
غذاهای فوق فرآوری شده غذاهایی هستند که معمولاً حاوی پنج ماده یا بیشتر برای طعم و ماندگاری طولانی هستند. در نتیجه اغلب حاوی شیرین کننده ها، نگهدارنده ها، امولسیفایرها، رنگ‌های مصنوعی و طعم دهنده‌های مصنوعی هستند.
محققانی که مطالعه اخیر را انجام دادند، داده‌های ۲۳۲۹۹ فرد بین ۲۷ تا ۷۶ سال را در ملبورن استرالیا، تجزیه و تحلیل کردند.
شرکت کنندگان به مدت ۱۳ تا ۱۷ سال مورد پیگیری قرار گرفتند و در آن زمان سلامت عاطفی آنها با استفاده از مقیاس پریشانی روانی کِسلر ۱۰ ماده‌ای اندازه گیری شد.
محققان دریافتند نوجوانانی که به طور منظم غذاهای فوق فرآوری شده مصرف می‌کنند، نسبت به همتایان خود که رژیم‌های غذایی سالم‌تری را دنبال می‌کنند، یک دهه دیرتر دچار علائم افسردگی می‌شوند. امیدوارم براتون خبر   ارتباط رژیم غذایی مملو از غذاهای فوق فرآوری شده با خطر افسردگی براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-11 08:05:12