یک شی آسمانی با مشتری برخورد کرد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  یک شی آسمانی با مشتری برخورد کرد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، به طور دقیق تر یک شبکه تلسکوپ مستقر در ژاپن که در اصل شامل ابزارهای OASES و PONCOTS است به طور موفقیت آمیز این […]

یک شی آسمانی با مشتری برخورد کرد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  یک شی آسمانی با مشتری برخورد کرد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، به طور دقیق تر یک شبکه تلسکوپ مستقر در ژاپن که در اصل شامل ابزارهای OASES و PONCOTS است به طور موفقیت آمیز این برخورد قابل مشاهده را رصد کرده اند.
علاوه بر آن به نظر می رسد یک ستاره شناس آماتور نیز توانسته این رویداد را ثبت کند. یک حساب کاربری در پلتفرم ایکس به نام MASA Planetary Log که به ستاره شناسی آماتور تعلق دارد ویدئویی از این برخورد را ثبت کرده است.
دیگر ستاره شناسان آماتور در همین پلتفرم تصاویری از این رویداد ثبت کرده و توضیح داده اند شاهد یک درخشش نورانی بوده اند که به نظر می رسد دلیل آن یک ستاره دنباله دار یا سیارک کوچک بوده است.
تحقیقات بیشتری نیاز است تا اندازه و نوع شی مشخص شود و هنوز معلوم نیست این جسم آسمانی مربوط به منظومه شمسی است یا خیر. امیدوارم براتون خبر   یک شی آسمانی با مشتری برخورد کرد براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-05 17:32:33