هیچ چیز در سینما واجب‌تر از رسیدگی به کودکان نیست به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری هیچ چیز در سینما واجب‌تر از رسیدگی به کودکان نیست  به گزارش خبرنگار هاریکا، جواد قامتی شامگاه سه شنبه در نشست خبری فیلم «در آغوش درخت» که با حضور سجاد نصراللهی‌نصب تهیه کننده، جواد قامتی بازیگر […]

هیچ چیز در سینما واجب‌تر از رسیدگی به کودکان نیست

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری هیچ چیز در سینما واجب‌تر از رسیدگی به کودکان نیست  به گزارش خبرنگار هاریکا، جواد قامتی شامگاه سه شنبه در نشست خبری فیلم «در آغوش درخت» که با حضور سجاد نصراللهی‌نصب تهیه کننده، جواد قامتی بازیگر و خبرنگاران جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان برگزار شد، در رابطه با این فیلم اظهار داشت: امشب یکی از باشکوه‌ترین شب‌های زندگی من بود و بعضی وقت‌ها چندین سال زندگی می‌کنی برای چنین لحظاتی که حالت خوب شود. در فیلم «در آغوش درخت» کنار بچه‌ها تمرین کردیم که دیدیم چقدر شریف هستند و هیچ چیز در سینما واجب‌تر از رسیدگی به کودکان نیست.
وی ادامه داد: با وجود اینکه این فیلم را در جاهای دیگر دیدم، اما در کنار کودکان لذت دیگری دارد. نقش پدری را بازی کردم که خشن بود و مسئولیت فرزند خود را نمی‌پذیرفت که خیلی از شخصیت واقعی من دور است، اما از بقیه بازیگران و عوامل تشکر می‌کنم که کمک کردند کار تیمی پیش ببریم.
بازیگر فیلم «در آغوش درخت» با بیان اینکه برای راحتی بیشتر با بازیگران کودک با آن‌ها بیرون می‌رفتم و بستنی می‌خوردیم، گفت: بعضی از افراد اعتقاد داشتند چرا در اسم فیلم جریان آن را لو می‌دهیم که باید بگویم اسم فیلم به شکلی انتخاب شده که مخاطب در جریان فیلم از فضای عاطفی متضرر نشود.
قامتی افزود: در گذشته کار تئاتر انجام دادم و باوجود اینکه زندگی خوبی دارم، اما روی صحنه به دلیل اینکه رؤیا پردازی می‌کنم، زندگی من با شکوه‌تر می‌شود. در سال ۷۲ که سن کمی داشتم به عنوان نخبه کشوری از دست رئیس جمهور جایزه‌ای برای کارگردانی فیلم کودک و نوجوان دریافت کردم.
وی در خصوص فیلم نامه «در آغوش درخت» تصریح کرد: بدون دلیل نیست که این فیلمانه سیمرغ گرفت است، از لحاظ تکنیکی خیلی خوب بود و قبل از اینکه اتفاقی بیفتد، نشانه‌ای به مخاطب می‌داد تا بینندگان صحنه‌ها را بپذیرند.
این بازیگر «در آغوش درخت» گفت: در ایران هشتاد و هفت میلیون جمعیت و ۲۵ میلیون خانوار داریم و از این تعداد سه میلیون خانواده تک فرزندی هستند که فاجعه است و ما علاقه مندیم کاری بسازیم که خانواده را هدف قرار دهیم. امیدوارم براتون خبر   هیچ چیز در سینما واجب‌تر از رسیدگی به کودکان نیست براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-11 00:56:18