مطب‌های دندانپزشکی گرفتار خودتحریمی شده اند به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، اروند مالک، در حاشیه برگزاری پانزدهمین کنگره بین المللی دندانپزشکی عمومی ایران در هتل المپیک تهران، به حضور ۲۲۷ سخنران در کنگره اشاره کرد و گفت: ۲۸ کارگاه برای همکاران تدارک دیده شده که سه استاد […]

مطب‌های دندانپزشکی گرفتار خودتحریمی شده اند

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، اروند مالک، در حاشیه برگزاری پانزدهمین کنگره بین المللی دندانپزشکی عمومی ایران در هتل المپیک تهران، به حضور ۲۲۷ سخنران در کنگره اشاره کرد و گفت: ۲۸ کارگاه برای همکاران تدارک دیده شده که سه استاد خارجی نیز در این کارگاه‌ها حضور دارند.
وی افزود: انتقال معلومات روز دندانپزشکی دنیا و نحوه استفاده از تجهیزات جدید دندانپزشکی، در این کارگاه‌ها به همکاران آموزش داده می‌شود.
این متخصص درمان ریشه، با عنوان این مطلب که رشته دندانپزشکی در ایران به روز است و همکاران ما از توانایی و قابلیت‌های بالایی برخوردارند، گفت: متأسفانه خودتحریمی ها باعث شده تا مطب‌های دندانپزشکی در کشور دچار اختلال شوند.
وی توضیح داد: بانک مرکزی در انتقال ارز برای واردات مواد مصرفی دندانپزشکی، مانع ایجاد می‌کند. از سوی دیگر، وقتی کالا وارد گمرک می‌شود، برای ترخیص با مشکلاتی مواجه می‌شویم.
مالک ادامه داد: این قبیل رفتارها، به کیفیت کار دندانپزشکی آسیب می‌زند.
وی افزود: دغدغه دندانپزشک، نباید خرید مواد مصرفی و تجهیزات مورد نیاز برای خدمت به بیمار باشد؛ زیرا، با کوچک‌ترین تغییر در نرخ ارز، شرکت‌ها از فروش کالا خودداری می‌کنند و همین موضوع، کار دندانپزشکان را سخت می‌کند.
دبیر علمی کنگره ادامه داد: در شرایط کنونی، مطب‌های دندانپزشکی که از مواد مصرفی با کیفیت بالا استفاده می‌کنند؛ حجم کاری خود را کاهش داده اند که بتوانند زمان بیشتری کار کنند. بعضی از مطب‌های دندانپزشکی هم مجبور می‌شوند تعطیل کنند. امیدوارم خبر  مطب‌های دندانپزشکی گرفتار خودتحریمی شده اند براتون مفید بوده باشه