مرکز مطالعات مغز کشور افتتاح می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مرکز مطالعات مغز کشور افتتاح می‌شود  به گزارشهاریکا خبر، حسن مسلمی نائینی در ادامه سفر یک روزه به استان سمنان همزمان با بعد از ظهر پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی استانداری، از افتتاح نخستین مرکز مطالعات مغز جهاد دانشگاهی موسوم […]

مرکز مطالعات مغز کشور افتتاح می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مرکز مطالعات مغز کشور افتتاح می‌شود  به گزارشهاریکا خبر، حسن مسلمی نائینی در ادامه سفر یک روزه به استان سمنان همزمان با بعد از ظهر پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی استانداری، از افتتاح نخستین مرکز مطالعات مغز جهاد دانشگاهی موسوم به نخستی سانان خبر داد و ابراز کرد: این مجموعه دهه فجر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه این مرکز در واقع نخستین مرکز از این دست در کشور و منطقه است، تاکید کرد: این مرکز به لحاظ فناوری و علمی آنچنان شرایط بالایی دارد که در دنیا فقط چند کشور معدود هستند که از آن برخوردارند.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور همچنین با بیان اینکه این مجموعه جهادی، دانشگاهی توانسته فناوری قطارهای فوق پرسرعت را نیز کسب کند، گفت: پژوهشگران جهاد دانشگاهی امسال قطارهای با سرعت بالا در کشور طراحی کرده‌اند.
مسلمی با بیان اینکه این فناوری‌های نوین جز در سایه تلاش جهادی دانشمندان کشورمان میسر نمی‌شد، ابراز کرد: توان بالای متخصصان داخلی ما را به سمت طراحی قطار ملی سوق داده است.
وی از راه‌اندازی قطارهای برقی با سرعت بالای ۲۵۰ کیلومتر در ساعت توسط جهاد دانشگاهی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ساخت این نوع قطارها در زمره مأموریت‌های محوله به جهاد دانشگاهی است که به خوبی دنبال می‌شود. امیدوارم براتون خبر   مرکز مطالعات مغز کشور افتتاح می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-12 20:32:48