«شهر گربه‌های ۲» یک ماه آینده اکران می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «شهر گربه‌های ۲» یک ماه آینده اکران می‌شود  سید جواد هاشمی در گفت‌وگو باهاریکا خبر با اشاره به اکران «بچه گربه‌های ۲» طی یک ماه آینده اظهار داشت: در جشنواره کودک امسال خیلی از بچه‌ها سراغ این فیلم […]

«شهر گربه‌های ۲» یک ماه آینده اکران می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «شهر گربه‌های ۲» یک ماه آینده اکران می‌شود  سید جواد هاشمی در گفت‌وگو باهاریکا خبر با اشاره به اکران «بچه گربه‌های ۲» طی یک ماه آینده اظهار داشت: در جشنواره کودک امسال خیلی از بچه‌ها سراغ این فیلم را از من گرفتند.
وی حضور در جشنواره‌ها را یکی از بزرگترین تفریحات و حالت خوشایند زندگی من است، ابراز داشت: چه رویایی زیباتر از این می‌توانست برای من محقق شود که بچه‌های امروز درمورد فیلم ۱۲ سال پیش من حرف می‌زنند.
این کارگردان سینما با بیان اینکه در ۱۰ سال اخیر هشت فیلم سینمایی ساختم و خوشحالم که همه این آثار توسط بچه‌ها دنبال شده است، افزود: من از ۱۲ سالگی وارد دنیای هنر شده و به عنوان یک نوجوان در گروه حرفه‌ای تئاتر اجرای نقش داشتم اما دلیل عمده برای اینکه امروز از گونه دفاع مقدس که در بیش از ۷۰ فیلم در این حوزه بازی کردم، به سراغ کودک و نوجوان آمدم، معلم بودن من است.
وی افزود: من ۳۰ سال در آموزش و پرورش مربی تربیتی بودم و بخاطر این ۳۰ سال تجربه گران‌سنگ و دوست داشتنی، که از همه حرفه‌هایی که در زندگی تجربه کرده‌ام مهم‌تر بوده، انگیزه‌ای شد برای اینکه برای بچه‌ها فیلم بسازم. احساس کردم تنها چیزی که شاید بتواند روح و روان من را پالایش و آرامش داده و مرا جوان‌تر نگه‌دارد، این است که زندگی سینمایی با بچه‌ها داشته باشم علی‌رغم اینکه خیلی سخت است.
هاشمی با اشاره به سختی‌های فیلمسازی تصریح کرد: من هیچوقت از هیچ جایی تا به امروز پولی برای ساخت فیلم دریافت نکردم مگر از آدم‌هایی که فرزندانشان علاقه‌مند به فیلم من بودند و برای ساحت فیلم بعدی مرا یاری کردند یا کسانی که با یاری خداوند با من مشارکت داشته‌اند. با این وجود همچنان دوست دارم برای بچه‌ها فیلم بسازم اما شرایط فیلمسازی امروز به واقع سخت شده است.
بلیت سینما ارزان‌ترین کالای فرهنگی و هنری در کشور ما است
وی ادامه داد: بلیت سینما، ارزان‌ترین کالای فرهنگی و هنری در کشور ما است و ما فیلمسازان هم راضی هستیم اما درخواستمان از خانواده‌ها این است که با همین بلیت ارزان، فیلم‌ها را در سینما تماشا کنند. در این صورت ما می‌توانیم به حیات خود در فیلمسازی ادامه داده و فیلم‌های جدید برای بچه‌ها بسازیم.
کارگردان شهر گربه‌ها در ارتباط با هزینه‌های زیاد فیلمسازی گفت: فیلم‌های من تاکنون پرفروش بوده اما باتوجه به هزینه‌های سنگین آن‌ها، هیچ‌وقت پول ساخت فیلم برنگشته است زیرا صنعت سینما، گران است. متأسفانه امروزه حتی نمی‌توانیم اکران آنلاین داشته باشیم زیرا پس از قرارگیری فیلم در پلتفرم، قبل از اتمام آن، از شبکه‌های خارجی پخش می‌شود و این‌ها مصیبت‌های ما در سینما است.
وی افزود: بنیاد سینمایی فارابی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فیلم‌های خوبی می‌سازند اما این فیلم‌ها از جهت فرم و هزینه ذی‌قیمت نیستند و برای ساخت فیلم‌های درجه یک در حوزه کودک هیچ یارانه دولتی و کمک خارج از بخش خصوصی وجود ندارد.
هاشمی با اشاره به کودکان درگیر جنگ غزه تاکید کرد: اگر بچه‌های ما با شادی در جشنواره فیلم می‌بینند، این بچه‌ها در شرایطی استثنایی و سرشار از استرس و نگرانی هستند. باید برای آن‌ها و همه کودکان دعا کنیم که هرچه زودتر اتفاقات ناخوشایند و شرایط جنگ برای هیچ کودکی در دنیا وجود نداشته باشد. امیدوارم براتون خبر   «شهر گربه‌های ۲» یک ماه آینده اکران می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-10 12:57:06