دانشجویان دانشگاه شریف در مسابقات جهانی ریاضی IMC درخشیدند به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  دانشجویان دانشگاه شریف در مسابقات جهانی ریاضی IMC درخشیدند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دانشگاه صنعتی شریف؛ تیم شش نفره ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی دکتر جواد ابراهیمی بروجنی موفق به کسب رتبه نهم مسابقات […]

دانشجویان دانشگاه شریف در مسابقات جهانی ریاضی IMC درخشیدند

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  دانشجویان دانشگاه شریف در مسابقات جهانی ریاضی IMC درخشیدند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دانشگاه صنعتی شریف؛ تیم شش نفره ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی دکتر جواد ابراهیمی بروجنی موفق به کسب رتبه نهم مسابقات بین‌المللی ریاضی بلغارستان IMC ۲۰۲۳ شد.
در این دوره از مسابقات، علی میرزایی اناری، امیرمحمد قوی، جواد فرخ‌نژاد و محمد شاهوردی موفق به کسب مدال طلا شدند. همچنین مهدی شاولی مدال نقره این دوره را به خود اختصاص داد و نیما عمویی مبارکی موفق به دریافت دیپلم افتخار شد.
گفتنی است؛ سی‌امین دوره مسابقات جهانی ریاضی دانشجویان یا International Mathematics Competition for University Students (IMC) از ۳۰ جولای توسط کالج لندن(UCL) در دانشگاه آمریکایی بلاگووگراد کشور بلغارستان به مدت یک هفته برگزار شد.
این مسابقات هر سال با حضور دانشجویان دانشگاه‌های مختلف جهان برنامه‌ریزی می‌شود که سال اول، دوم، سوم یا چهارم دانشگاه بوده و حداکثر سن شرکت کنندگان هم ۲۳ سال می‌باشد و از طرفی سوالات مسابقات از مباحث جبر، آنالیز (حقیقی و مختلط)، هندسه و ترکیبیات و زبان آن هم انگلیسی است.
در سی‌امین دوره مسابقات جهانی ریاضی دانشجویان، حدود ۴۰۰ دانشجو در قالب ۷۰ تیم از دانشگاه‌های جهان شرکت کرده بودند و تیم دانشگاه‌های سن‌پترزبورگ روسیه با ۳۱۰.۵۷ و دانشگاه Jagiellonian لهستان با ۲۷۰.۶۷ امتیاز هم رتبه‌های اول و دوم تیمی مسابقات را به دست آوردند. امیدوارم براتون خبر   دانشجویان دانشگاه شریف در مسابقات جهانی ریاضی IMC درخشیدند براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-06 17:32:39