حملات روسیه دسترسی به اینترنت را در اوکراین مختل کرد به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری به گزارش هاریکا خبر به نقل از وال استریت ژورنال، وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دسترسی به اینترنت در اوکراین به احتمال زیاد در نتیجه آسیب‌های جانبی ناشی از حملات روسیه به زیرساخت‌های مخابراتی […]

حملات روسیه دسترسی به اینترنت را در اوکراین مختل کرد

به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری به گزارش هاریکا خبر به نقل از وال استریت ژورنال، وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دسترسی به اینترنت در اوکراین به احتمال زیاد در نتیجه آسیب‌های جانبی ناشی از حملات روسیه به زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی این کشور مختل شده است.
طی هفته گذشته قطعی اینترنت در ماریوپول، سومی، خارکف و پایتخت اوکراین کیف بارها گزارش شده است.
شرکت کلود فلیر ارائه دهنده خدمات زیرساخت ابری در پستی وبلاگی در روز دوشنبه نوشت: استفاده از اینترنت در اوکراین در ۱۰ روز گذشته کاهش یافته است، اگرچه دسترسی به آن در اکثر مکان‌ها هنوز ممکن است.
این گزارش پس از آن منتشر شد که شرکت اسپیس ایکس سیستم اینترنت ماهواره‌ای خود به نام استارلینک را در اوکراین راه اندازی کرد. این شرکت افزوده اقدامات بیشتری را برای انعطاف پذیرتر کردن استارلینک در برابر حملات سایبری و تلاش برای مسدود کردن سیگنال‌های آن انجام خواهد داد.
در عین حال کلودفلیر روز دوشنبه متعهد شد از سازمان‌های اوکراینی که در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند، محافظت کند تا آنها شبکه‌ها و سیستم‌هایشان را فعال نگه دارند.