جوانم اما همیشه در نقش‌ها پیرم کرده‌اند!/ کاش با میرباقری کار کنم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جوانم اما همیشه در نقش‌ها پیرم کرده‌اند!/ کاش با میرباقری کار کنم  حسن اسدی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون، در گفتگو باهاریکا خبر درباره تازه‌ترین فعالیت‌های خود توضیح داد: در حال حاضر در حال […]

جوانم اما همیشه در نقش‌ها پیرم کرده‌اند!/ کاش با میرباقری کار کنم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری جوانم اما همیشه در نقش‌ها پیرم کرده‌اند!/ کاش با میرباقری کار کنم  حسن اسدی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون، در گفتگو باهاریکا خبر درباره تازه‌ترین فعالیت‌های خود توضیح داد: در حال حاضر در حال ایفای نقش در ۲ سریال و یک تله‌فیلم هستم که برای این آخری در گرگان حضور داریم و مشغول کار هستیم. «خط قرمز»، «پول کثیف» و «برای آخرین بار» هم جزو سه کار قدیمی من است که مطلع شدم این روزها در حال بازپخش از شبکه‌های تلویزیون است.
این بازیگر درباره حضور پررنگ‌تر خود در تولیدات تلویزیونی به نسبت فیلم‌های سینمایی، گفت: من کار حرفه‌ای خودم را با تئاتر شروع کردم و بعد از آن به‌سرعت در سینما هم کار کردم. در فیلم «هویت» از ابراهیم حاتمی‌کیا بود که من و جلیل فرجاد ایفاگر ۲ نقش اصلی بودیم. بعدها هم همین مسیر را ادامه دادم. در حال حاضر هم کم‌وبیش در سینما فعالیت‌هایی دارم که فیلم‌هایی مانند «مستانه» و «مشکل گیتی» را در سال‌های اخیر داشته‌ام. در مجموع اما رویکرد اصلی‌ام کارهای تلویزیونی است.
وی درباره دلیل این رویکرد توضیح داد: سینما مؤلفه‌های خاص خودش را دارد و شاید بر مبنای همین مولفه‌ها بوده است که من با پیشنهادات کمتری در سینما مواجه بودم. وقتی من از تلویزیون و یا شبکه نمایش خانگی پیشنهادهای بیشتری دارم، طبیعی است که بی‌کار نمی‌نشینم و پیشنهادها و کارهای خوب را می‌پذیرم. مهم این است که کارها از نظر کمی و کیفی آثار خوبی باشد تا حضور در آن‌ها را بپذیرم.
در گزینش نقش‌ها وسواس به خرج می‌دهم
اسدی ادامه داد: امروز شرایطی است که همه سعی می‌کنند فیلم بسازند. خیلی از جوان‌ها و حتی قدیمی‌ترها در تلاش برای ساخت فیلم هستند و خیلی هم برای رسیدن به این هدف از روش‌های معمول جهت جذب سرمایه استفاده نمی‌کنند. به همین دلیل شخصاً در گزینش پیشنهاداتی که دارم، خیلی وسواس به خرج می‌دهم و تلاش می‌کنم حداقل یک وجه غالب ارزشمند برایم داشته باشد. در سینما هم همین‌طور است و اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم، حتماً از آن استقبال می‌کنم.
این بازیگر درباره بازپخش سریال‌های قدیمی خود از تلویزیون هم گفت: خیلی از این سریال‌ها برای مخاطب تبدیل به نوستالژی شده‌اند و به همین دلیل دیدن چندباره آن‌ها را همچنان دوست دارند. مثل سریال «خط قرمز» که هنوز در گوشه و کنار می‌بینم که دوستان درباره آن صحبت می‌کنند. برخی حتی از پخش سریال عکس می‌گیرند و برایم می‌فرستند. بخشی از نسل جوان‌تر هم این کارها ندیده بودند و برای اولین بار مخاطب این سریال‌ها هستند.

وی افزود: برای برخی از مخاطبان این سریال‌ها که شاید در زمان پخش اصلی، هنوز به دنیا هم نیامده بودند، تفاوت نسلی و تفاوت سنی امروز ما با نقش‌هایی که آن زمان ایفا کرده بودیم، بسیار جذاب است. سوال می‌کنند که چقدر آن زمان جوان بودید. من البته همچنان هم جوانم! (می‌خندد) این جذابیت هنوز برای مخاطبان وجود دارد و شکرخدا همچنان از بازپخش این سریال‌ها بازخوردهای خوبی شاهد هستم.
می‌پرسند چرا اینقدر پیر شده‌ای؟
اسدی درباره واکنش مردم در کوچه و خیابان بیان کرد: چند روز پیش به اکران خصوصی فیلم سینمایی «شماره ۱۰» دعوت شده بودم. زوج جوانی آنجا جلو آمدند و پرسیدند، چقدر شما پیر شده‌اید!؟ جا خورده بودند و می‌گفتند فکر نمی‌کردیم شما اینقدر پیر شده باشید. پرسیدم امروز بهترم یا زمانی که جوان بودم؟ شاید می‌خواستند دلم نشکند که گفتند، الان بهتر شده‌اید! (می‌خندد)
پلانی در سریال «خط قرمز» بود که من کاراکتر ناصر با بازی شهرام حقیقت‌دوست را دستگیر می‌کردم. وقتی پخش شد، در جایی بودم که تلفنم زنگ خورد، همین خواهرزاده‌ام داشت به‌شدت گریه می‌کرد و می‌گفت؛ دایی چرا ناصر را گرفتی؟!
این بازیگر باسابقه درباره خاطرات خود از بازه پخش سریال‌های خاطره‌ساز خود گفت: من خواهرزاده‌ای دارم که زمان پخش سریال «خط قرمز» تنها سه یا چهار سال داشت. پلانی در سریال بود که من کاراکتر ناصر با بازی شهرام حقیقت‌دوست را دستگیر می‌کردم. وقتی پخش شد، در جایی بودم که تلفنم زنگ خورد، همین خواهرزاده‌ام داشت به‌شدت گریه می‌کرد و می‌گفت؛ دایی چرا ناصر را گرفتی؟! اعتراض می‌کرد و می‌گفت من خیلی دوستش داشتم و چرا او را دستگیر کردی؟! هر چقدر هم توضیح می‌دادم آرام نمی‌شد. (می‌خندد)
وی افزود: خیلی از آدم‌ها در جامعه ما هم حضور دارند که واقعاً دوست داشتنی هستند و صرفاً به دلیل شرایط شاید به سمت بزه‌کاری کشیده شده‌اند. یعنی خطاکار هستند اما مردم آن‌ها را دوست دارند. بازخوردهای دیگری هم از این سریال داشتم اما این خاطره برایم خیلی ماندگار شد. برایم همان زمان جای سوال بود که چرا چنین کاراکتری این اندازه میان مخاطبان محبوب بود؟
این بازیگر باسابقه درباره خاطره‌سازترین نقش‌های خود در نگاه مردم هم توضیح داد: مخاطبان مختلف من را با کارهای مختلف به یاد می‌آورند. برخی سریال «غریبانه» را بیشتر به یاد دارند و برخی «خط قرمز» را. سریال «جابر بن حیان» هم تجربه تاریخی متفاوتی در کارنامه‌ام بود که گریم متفاوتی داشتم. من از بازیگرانی بودم که در سن پایین هم نقش‌های سن بالا به من پیشنهاد می‌شد و با گریم پیر می‌شدم اما همین امروز موهایم جوگندمی است و از موی سپیدی که در برخی نقش‌ها داشته‌ام، جوان‌ترم!
قیافه‌ام غلط‌انداز است، نقش مثبت می‌دهند!
وی درباره بالا بودن شمار نقش‌های مثبت در کارنامه‌اش هم گفت: من قیافه‌ام غلط‌انداز است و احتمالاً به همین دلیل بیشتر چنین نقش‌های به من پیشنهاد می‌شود! (می‌خندد) در کارهای نمایشی ظاهر و چهره خیلی تأثیرگذار است. البته در این سال‌ها نقش‌های خاکستری خوبی هم ایفا کرده‌ام که نمونه‌اش در سریال «گاندو» بود که نقش جاسوس بازی می‌کردم. این سریال هم اتفاقاً جزو کارهای من بود که خیلی خوب دیده شد.
در یکی از اماکن زیارتی، آقایی دستم را از پشت‌سر گرفت و گفت برنگرد! به خلوتی رفتیم و گفت حالا برگرد. دیدم آقایی با محاسن بلند و معنوی بود که بدون هیچ مقدمه‌ای به من گفت «تو هیچ وقت نقش منفی بازی نکن!»
اسدی افزود: سریال «همه چیز آنجاست» هم جزو کارهای پرمخاطب من بود که هنوز هم هرازگاهی بازپخش می‌شود. در این سریال هم نقش یک مدیر کارخانه را ایفا می‌کردم که کاملاً مثبت نبود. این جنس نقش‌های خاکستری را هم ایفا کرده‌ام اما برای بازی‌ام در نقش‌های منفی، گریمورها باید زحمت بیشتری بکشند و خودم هم کمی باید روی صدایم کار کنم. خیلی‌ها هم تأکید دارند که نباید نقش منفی بازی کنم!
وی ادامه داد: در یکی از اماکن زیارتی، آقایی دستم را از پشت‌سر گرفت و گفت برنگرد! به خلوتی رفتیم و گفت حالا برگرد. دیدم آقایی با محاسن بلند و معنوی بود که بدون هیچ مقدمه‌ای به من گفت «تو هیچ وقت نقش منفی بازی نکن!» جا خوردم! گفتم چرا؟ اینکه تبدیل به نقطه ضعف من به‌عنوان بازیگر می‌شود! گفت «نقش‌های مثبتت هم در ذهن آن‌هایی که دارند با نقش‌های تو زندگی می‌کنند، خراب می‌شود!» موضعش این بود که خیلی از مردم تو را در نقش‌هایی که داشته‌ای باور کرده‌اند.
این بازیگر درباره اینکه آیا نقشی بوده که علاقه داشته آن را بازی کند، اما به او پیشنهاد نشده توضیح داد: شاید نقش‌های متفاوتی باشد که من دوست داشته باشم آن‌ها را ایفا کنم. در طول این سال‌ها البته نقش‌های متنوعی داشته‌ام و اینگونه نیست که واقعاً دل‌بسته یک نقش خاص باشم که منتظر پیشنهاد آن مانده باشم. دوست دارم کارهایم مانند جریان واقعی زندگی، جریان داشته باشد.
وی در عین حال تأکید کرد: یکی از چیزهایی که واقعاً دوست دارم، حضور در یکی از کارهای تاریخی داوود میرباقری است. او کارگردانی دقیق و ظریف است و واقعاً در این سال‌ها دوست داشته‌ام در یکی از کارهای‌شان حضور داشته باشم اما به هر دلیلی این اتفاق تا کنون رخ نداده است. امیدوارم براتون خبر   جوانم اما همیشه در نقش‌ها پیرم کرده‌اند!/ کاش با میرباقری کار کنم براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-30 08:55:31