ثبت ۱۸۷۱ اثر از ۱۱۲ کشور در هشتمین جشنواره بین المللی «فیلم شهر» به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ثبت ۱۸۷۱ اثر از ۱۱۲ کشور در هشتمین جشنواره بین المللی «فیلم شهر»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری جشنواره، پس از دو ماه مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هشتمین […]

ثبت ۱۸۷۱ اثر از ۱۱۲ کشور در هشتمین جشنواره بین المللی «فیلم شهر»

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ثبت ۱۸۷۱ اثر از ۱۱۲ کشور در هشتمین جشنواره بین المللی «فیلم شهر»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری جشنواره، پس از دو ماه مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هشتمین جشنواره بین المللی «فیلم شهر» در بخش بین الملل از کشورهای متعددی فیلم های سینمایی و داستانی، مستند و انیمیشن بلند، کوتاه و نیمه بلند متقاضی شرکت در این دوره از جشنواره شدند.
در این میان ۵ کشوری که بیشترین تعداد آثار را به جشنواره ارسال کرده اند، می‌توان به کشور هندوستان با ۳۳۶ فیلم، برزیل با ۱۲۷ فیلم، ترکیه با ۱۱۲ فیلم، ایالات متحده آمریکا با ۸۹ فیلم و ایتالیا با ۷۵ فیلم اشاره کرد.
پس از این پنج کشور نیز اسپانیا با ۷۴ اثر، فرانسه با ۷۰ اثر، آرژانتین با ۶۰ اثر، چین با ۵۵ اثر و انگلستان با ۴۹ اثر در رتبه پنجم تا دهم قرار دارند.
کشورهای مالدیو، سودان، بورکینافاسو، بنین، کامرون، تانزانیا، سنگال، عربستان صعودی، بحرین و سودان نیز ۱۰ کشوری هستند که با یک فیلم در این دوره از جشنواره حضور دارند.
هشتمین جشنواره بین المللی «فیلم شهر» با هدف ترسیم و ترویج الگویی مناسب برای زندگی شهری و صنعتی امروز، منطبق با فرهنگ ایرانی اسلامی در پنج بخش «مسابقه سینمای ایران»، «مسابقه سینمای بین الملل»، «مسابقه محله»، «مسابقه تبلیغات و اطلاع رسانی سینمای ایران»، «مسابقه آفرینش های هنری شهری» و «بخش جنبی» شامل کارگاه های آموزشی، نقد و بررسی، نمایش ویژه فیلم های ایران و جهان و تقدیر و بزرگداشت اساتید و هنرمندان حوزه های مختلف توسط موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تابستان ۱۴۰۱ در تهران و به دبیری مجید اکبرشاهی برگزار می شود. امیدوارم براتون خبر   ثبت ۱۸۷۱ اثر از ۱۱۲ کشور در هشتمین جشنواره بین المللی «فیلم شهر» براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-24 18:12:14