بیش از ۲ هزار دانشجو در طرح «دستیار فناوری» مشغول به فعالیت شدند به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  بیش از ۲ هزار دانشجو در طرح «دستیار فناوری» مشغول به فعالیت شدند  به گزارشهاریکا خبر، علی خیرالدین امروز سه شنبه در حاشیه رونمایی از محصولات « CNC» سه محوره فرز در جمع خبرنگاران […]

بیش از ۲ هزار دانشجو در طرح «دستیار فناوری» مشغول به فعالیت شدند

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  بیش از ۲ هزار دانشجو در طرح «دستیار فناوری» مشغول به فعالیت شدند  به گزارشهاریکا خبر، علی خیرالدین امروز سه شنبه در حاشیه رونمایی از محصولات « CNC» سه محوره فرز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه لرستان به خوبی روی این طرح کار کرده و شش نفر به عنوان «دستیار فناوری» بر روی این طرح کار کرده‌اند، اظهار داشت: در مجموع ۳۵ دانشجو برای این کار معرفی شده‌اند.
وی با بیان اینکه «دستیار فناوری» یک طرح بسیار موفق در سطح کشور است، ادامه داد: در مجموع دو هزار و ۲۰۰ دانشجو در فاز اول این طرح فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
معاون فناوری وزیر علوم در ادامه سخنان خود گفت: این دانشجویان طی شش ماه و همزمان با تحصیل خود، می‌توانند در واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان مستقر شوند و فعالیت‌های فناوری و نوآوری را انجام دهند.
خیرالدین با تاکید بر اینکه دانشجویان مقطع کارشناسی مبلغ یک میلیون تومان، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مبلغ دو میلیون تومان و دانشجویان مقطع دکتری مبلغ سه میلیون تومان در قالب اجرای این طرح حقوق دریافت می‌کنند، افزود: در این راستا حقوق سه ماه این دانشجویان نیز در حال بررسی و پرداخت است.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر ۶۳ صندوق پژوهش و فناوری در کشور فعال هستند و موجودی هر کدام از آنها حداقل پنج میلیارد تومان است، افزود: موجودی این صندوق‌ها به تعداد سهامداران آنها بستگی دارد و با هم متفاوت هستند.
معاون فناوری وزیر علوم با بیان اینکه بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، در قالب ماده ۴۳ ضوابط اجرایی بودجه ۱۴۰۱، این اجازه داده شده که از محل اعتبارات تملک دارایی استان‌ها برای حمایت از زیست بوم فناوری و همچنین صندوق‌های پژوهش و فناوری استفاده شود، عنوان کرد: پارک علم و فناوری لرستان در این راستا پیگیری‌های لازم را برای دریافت این اعتبار داشته و امیدواریم بخشی از این اعتبار را هم دانشگاه لرستان و هم پارک علم و فناوری برای افزایش سهم این مجموعه‌ها در صندوق علم و فناوری در نظر بگیرند. امیدوارم براتون خبر   بیش از ۲ هزار دانشجو در طرح «دستیار فناوری» مشغول به فعالیت شدند براتون مفید بوده باشه

 
2022-11-26 00:05:53