ایستگاه فضایی بین المللی مملو از گردوغبارهای خطرناک است به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ایستگاه فضایی بین المللی مملو از گردوغبارهای خطرناک است  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسکای نیوز، گروهی از محققان آمریکایی و انگلیسی با کمک یکدیگر نمونه های گرد وغبار فیلترهای هوای این ایستگاه را تحلیل و […]

ایستگاه فضایی بین المللی مملو از گردوغبارهای خطرناک است

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ایستگاه فضایی بین المللی مملو از گردوغبارهای خطرناک است  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسکای نیوز، گروهی از محققان آمریکایی و انگلیسی با کمک یکدیگر نمونه های گرد وغبار فیلترهای هوای این ایستگاه را تحلیل و با آلودگی های طبیعی روی خانه های زمین مقایسه کردند.
از جمله مواد قابل تشخیص، مواردی بود که در درزگیر ساختمان و پنجره، لکه برها، پارچه مبلمان و تجهیزات الکترونیکی استفاده می شد.
برخی از مواد تحت کنوانسیون استکهلم به عنوان آلاینده های آلی پایدار شناخته می شوند. کنوانسیون استکهلم یک عهدنامه جهانی با هدف حذف تولید و استفاده این مواد به دلیل تاثیرشان بر سلامت و محیط زیست انسان است.
آنها بر این عقیده هستند که برخی از مواد آلاینده از طریق دوربین های فضانوردان، تبلت ها و لباس هایی از زمین به فضا ارسال می شوند، به وجود آمده اند.
محققان معتقدند سطح بالای اشعه ها ممکن است فرسودگی مواد را تسریع کند و به تجزیه محصولات و کالاها به نانو و میکرو پلاستیک منجر شود و در محیط میکروگرانش ایستگاه فضایی بین المللی به ذرات هوابرد تبدیل کند.
این ذرات روی بدنه ایستگاه فضایی قرار گرفته اند و باید با جاروبرقی جمع آوری شوند تا فیلترهای هوا به طور کارآمد فعالیت کنند.
هرچند هوای داخل ایستگاه فضایی بین المللی به طور مرتب با ۸ تا ۱۰ بار تغییر در هر ساعت تجدید می شود، اما مشخص نیست چه مقدار از این مواد آلاینده مضر پاک سازی می شوند. برخی کیسه های جارو برقی حاوی گرد و غبار برای مطالعه به زمین ارسال شدند و یکی از آنها در دانشگاه بیرمنگام تحت بررسی قرار گرفت.
پروفسور استوارت هاراد معتقد است تراکم آلاینده های طبیعی در گرد و غبار ایستگاه فضایی بیشتر اوقات از حد متوسطی که در خانه ها و دیگر محیط های داخلی در سراسر آمریکا و اروپا وجود دارد، بیشتر است.
به گفته او این یافته ها برای طراحی ایستگاه های فضایی آینده کارآمد هستند. امیدوارم براتون خبر   ایستگاه فضایی بین المللی مملو از گردوغبارهای خطرناک است براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-09 17:32:29