احتمال بقای ۵ ساله سرطان پانکراس افزایش یافت به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا به نقل از هلث دی نیوز، اما یک خبر خوب برای بیماران وجود دارد: طبق آمار سال ۲۰۲۴ انجمن سرطان آمریکا، نرخ بقای پنج ساله برای افراد مبتلا به این بیماری به ۱۳ درصد […]

احتمال بقای ۵ ساله سرطان پانکراس افزایش یافت

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا به نقل از هلث دی نیوز، اما یک خبر خوب برای بیماران وجود دارد: طبق آمار سال ۲۰۲۴ انجمن سرطان آمریکا، نرخ بقای پنج ساله برای افراد مبتلا به این بیماری به ۱۳ درصد رسیده است.
محققان خاطرنشان کردند که این مدت بیش از دو برابر نرخ بقای پنج ساله ۶ درصدی یک دهه پیش است.
«لین ماتریسیان»، محقق ارشد، در این باره می‌گوید: «ما مدیریت بهتری در افرادی که در معرض خطر بالا در نظر گرفته می‌شوند و بقای بهتری نسبت به مبتلایان به بیماری موضعی دیده‌ایم، به احتمال زیاد به دلیل افزایش استفاده و بهبود درمان‌های موجود قبل از جراحی و پس از جراحی است».
وی در ادامه افزود: «ما شاهد تشخیص بیماران بیشتری در مراحل اولیه هستیم از اینرو آنها عمر طولانی‌تری دارند.»
او گفت: «بنابراین، با وجود افزایش بقای پنج ساله، پیشرفت کافی برای بیماران مبتلا به بیماری متاستاتیک انجام نشده است و ما باید به یافتن گزینه‌های درمانی بهتر برای این بیماران ادامه دهیم.»
به گفته محققان، به نظر می‌رسد سرطان لوزالمعده در بین زنان جوان در حال افزایش است که می‌تواند با افزایش نرخ چاقی مرتبط باشد. امیدوارم خبر  احتمال بقای ۵ ساله سرطان پانکراس افزایش یافت براتون مفید بوده باشه