آمار متقاضیان حضور در «سینماحقیقت» از مرز ۲ هزار اثر گذشت به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری آمار متقاضیان حضور در «سینماحقیقت» از مرز ۲ هزار اثر گذشت  به گزارش خبرنگار هاریکا، در حالی که هنوز مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هفدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به پایان نرسیده است، تعداد آثار متقاضی […]

آمار متقاضیان حضور در «سینماحقیقت» از مرز ۲ هزار اثر گذشت

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری آمار متقاضیان حضور در «سینماحقیقت» از مرز ۲ هزار اثر گذشت  به گزارش خبرنگار هاریکا، در حالی که هنوز مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هفدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به پایان نرسیده است، تعداد آثار متقاضی حضور در بخش ملی و بین‌الملل این رویداد از مرز ۲ هزار اثر گذشت.
تاکنون بیش از ۲۲ هزار فیلم به دبیرخانه این رویداد رسیده است که از میان آن‌ها ۳۰۰ فیلم متعلق به مستندسازان ایرانی و بیش از ۱۸۰۰ اثر از دیگر کشورها و مربوط به بخش بین‌الملل است.
اغلب این آثار به موضوعات اجتماعی پرداخته‌اند و فیلم‌هایی با موضوعات مرتبط با محیط زیست، جمعیت، زنان و خانواده هم در رده‌های بعدی، به‌صورت ویژه‌تر مورد توجه مستندسازان بوده‌اند.
این آمار در حالی در دبیرخانه ثبت شده که پیش از این مهلت شرکت در این رویداد و ارسال اثر ۲۰ شهریور اعلام شده بود و مستندسازان همچنان برای ثبت تقاضا فرصت دارند.
هفدهمین جشنواره فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» آذر ماه ۱۴۰۲ به دبیری محمد حمیدی‌مقدم برگزار می‌شود. امیدوارم براتون خبر   آمار متقاضیان حضور در «سینماحقیقت» از مرز ۲ هزار اثر گذشت براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-09 17:55:42